Jdi na obsah Jdi na menu
 


pokračování z úvodky :))))

  BARVY MORČAT:

MORČÁTKA EXISTUJÍ V RŮZNĚ PROVEDENÉ BARVĚ :) S RŮZNOU STRUKTUROU SRSTÍ ;).

JSOU OD JEDNOBAREVNÝCH AŽ PO VÍCE BAREVNÝCH

U MORČÁTEK JE ROZHODUJÍCÍ, ZDA JSOU JEDNOBAREVNÉ NEBO VÍCE BAREVNÉ

 

 

JEDNOBAREVNÁ MORČÁTKA:

 • Bílá - jedná se o čistě bílá morčátka, bez jakéhokoliv nádechu jiné barvy. Mohou mít tmavě modré nebo červené oči. Nezávisle na barvě očí mají ouška i chodila bez pigmentace. U morčátek, která mají tmavé oči se mohou vyskytnout tmavě pigmentované okraje oušek.

 

 • Lila -  jedná se o šedavě zbarvená morčátka s fialovým nádechem. Ouška i chodila mohou být bez nádechu, oči jsou červené. Čím starčí morčátko, tím světlejší. Rodí se tmavá a postupně zesvětlávají až téměr do špinavě bílého odstínu.

 • Béžová - jedná se o ředěnou čokoládovou barvu, dalo by se přirovnat k bílé kávě. Stejně jako u morčátek lila, čím starší tím světlejší odstín. Ouška i chodila jsou bez pigmentu, očka mají červená. Jedná se o velmi vzácný odstín srsti u morčátek.

 • Břidlicová (slate blue) - jedná se o ředěnou černou barvu, nesmí však mít fialový nádech. Oči bývají tmavé a kůže morčátka má tmavou pigmentaci. Často také bývá používán název "slate blue". Modré zbarvení se však u morčátek nevyskytuje a používá se proto název břidlicová.

 • Šafránová - jedná se o název po koření, které barví dožluta. Jedná se o intenzivní zlatavý odstín, který je spíše žlutý než oranžový. Oči bývají červené a pokožka morčátka nepigmentovaná.

 • Krémová - jedná se o světle žlutý odstín. Morčátka mají nepigmentovanou pokožku a tmavé oči.

 

 

 

 • Buff - jedná se se o žlutohnědý odstín, až okrový. Pokožka i uši morčátka jsou světlé bez pigmentu. Oči mají tmavé.

 • Zlatá - jedná se o světle červenou barvu. Oči bývají červené, v poslední době jsou známa i s tmavou barvou očí. Pokožka morčátka je nepigmentováná, je to dobře vidět na světlých kruzích kolem očí, oční víčka jsou totiž světlá. Ouška i nožičky jsou bez pigmentu.

 •  Červená - jedná se o nejsytěji červenou barvu. Barva se mění růstem mláďat. Pokud mají mláďata tmavý až šedavý závoj mívají v dospělosti sytější barvu. Oči morčátka jsou tmavě hnědí, ouška a nožky bývají tmavě pigmentováná (až do černa).

 • Čokoládová - toto zbarvení by se dalo přirovnat k barvě hořké čokolády, tedy nejtmavší hnědá, s co nejmenším prosvětlením. Ouška, nožky i drápky jsou tmavě hnědé a barvy očí je tmavě hnědá či ohnivá.

 

 • Černá - jedná se o barva s co nejmenším prosvětláním a výrazným leskem bez hnědého závoje. Ouška, oční víčka, nožky i drápky mají morčátka s černým pigmentem. Barva oček je velmi tmavě hnědá až černá.

 

BARVA AGUTI (SOLID AGUT)

Agut barva pochází z původního divokého morčete. Složení je ze dvou barev - spodní a vrchní (krycí) barvy. "Divoké" zbarvení morčátech je dáno tím, že jednotlivé chlupy jsou zbarveny spodní barvou, krycí barvou a špička chlupu spodní barvou. Toto střídání barev se nazývá ticking . Dalším výrazným znakem u tohoto zbarvení je břišní pruh, který bývá ostře oddělen od ostatní srsti a bývá co nejužší.

Barvy aguti jsou tmavooké, jen u lososové aguti, ty mají oči červené.

Barva solid aguti je bez tzv. divokých znaků (kruh okolo očí, břišní pruh), ticking by měl být co nejtmavší a pravidelný a je i na břiše. Celkově pak toto zbarvení působí tmavším dojmem.

 • Zlatá aguti - základní spodní barvu tvoří černá, krycí barva je červená či zlatá (viz obr. níže Švýcarský teddy)

 

 •  Šedá aguti - základní spodní barvu tvoří černá, krycí barva je krémová (viz obr. níže Rex aguti šedá)

 • Stříbrná aguti - základní spodní barvu tvoří černá, krycí barva je bílá (viz obr. níže hladké morče)

 • Oranžová aguti - základní spodní barvu tvoří čokoládová, krycí barva je červená nebo zlatá (viz obr. níže hladké morče)

 

 • Krémová aguti - základní spodní barvu tvoří čokoládová, krycí barva je krémová (viz obr. níže)

 • Skořicová aguti - základní spodní barvu tvoří čokoládová, krycí barva je bílá (viz obr. níže)

 


 

Vícebarevná

Vícebarevná morčátka dělíme podle počtu barev na dvoubarevná (bicolor) a tříbarevná (tricolor). Kombinace barev jsou různorodé.

Dalmatinská kresba - toto zbarvení se nazývá proto, že připomíná zbarvení psa Dalmatina. Na tělíčku jsou barevné skvrny ve stejné barvě a to na bílém podkladě. Pigmet a barva očí je dána základní barvou. Existují různá barevná provedení dalmatinů. Je však důležité brát při rozmnožování ohled na to, že dalmatin si nese jistý genetický faktor, který při zdvojení může způsobit různé defekty mláďat a dokonce i potrat. Při vybírání druhého morčecího partnera je tedy důležité jej vybírat podle základní barvy, např. pokud máme morčátko s černými skvrnami, vybíráme mu celočerného partnera.

 

Japonská kresba - toto zbarvení je poměrně složitéto charakteru.  Jedná se o pravidelné střídání černohnědé a červenožluté barvy na těle. Jednotlivé barevné pruhy se různě střídají. Po těle, p okud možni i na břiše se střídají barevné pruhy tak, že je polivna hlav černá, ucho na ní červené, polivina hrudi pod ním červená, přední noha černá, na druhé polovině těla přesně obráceně.

 

Holandská kresba - toto zbarvení je kombinací dvou barev. Na hlavě, kolem očí a uší je kresba, že nezakrývá celou hlavu. Čumáček je bílý a bílá lysinka se táhne mezi skvrnami okolo očí, zasahující až po ouška.  Přední část tělíčka je bílá a zadní je barvě skvrn kolem očí. Oči mají barvu podle barvy srsti (mohou tedy být červené i tmavé), stejně tak je to s barvou pigmentu. Přední nožičky jsou bílé a zadní mají bílé ponožky.

Ruská (himalajská) kresba -  zbarvení morčátka je bílé s tmavou oválnou skvrnou na čumáčku, tmavýma ouškama a nožkama. Toto zvláštní zbarvení může být v černé nebo čokoládové barvě. Zbarvení pigmetnu se opět řídí barvou znaku.  Zvláštní je, že mláďátka toho zbarvení se rodí čistě bílá a znak se jim začíná tvořit až druhý den po narození a je úplně ukončeno až kolem 8 měsíce morčátka.

Šiml - toto zbarvení je charakteristické melírem. Hlava je barevná, bez lysinky a mají barevné nožky. Na zbytku je právě zmiňovaný melír, kdy to bývá nejčastěji promícháním bílé a základní barvy. Tyto morčátka svým genetickým vybavením nemůžou mít za partnera také šimla nebo dalmatina. Nejčastěji bývá morčecím partnerem celobarevné morče (např. černý šiml a celočerné morče).

Želvovinové - toto zbarvení je specifické rozdělením podélně pomyslnou čarou od čumáčku až po zadeček, zbarvení se týká zad i bříška. Vyskytují se červená a černá barevná pole, které na sebe navazující, střídají se. Je to poměrně vzácné zbarvení. Nejčastěji právě v barvě černé-červené nebo červené-černé.


 

 

NEMOCI!!!

            

 • Kožní nemoci - parazité - roztoči - často se vyskytují ve velkých chovech. Žijí na povrchu kůže a živí se tkáňovým mokem, jejich rychlý pohyb a žlutošedá barva jim dala i název "walking dandruff" - pochodující lupy. Napadení roztoči se projevuje zvýšenou tvorbou šupin na krku, hřbetu, při rozhrnutí srsti podél páteře pozorujeme množství lupů na srsti, stroupky se začervenalou barvou, slepená srst, vše doprovázené silným svěděním. V kožíšku morčete vypadají jako jemný posyp mokou. Navštivte lékaře, který vám doporučí např. Kadox spray.
 • Kožní nemoci - parazité - svrab - jedná se o mikroskopické parazity, žijící pod povrchem kůže. Živí se kožními šupinkami, mazem, nečistotami na povrchu těla. Příznakem u morčátka je prořídlá srst a stroupky, morčátko se úporně drbe, může to připomínat nervové onemocnění - křeče, točení v kruhu, otírání se o předměty. Určitě s morčátkem navštivte veterináře, který provede diagnostiku, o jaký druh svrabu se jedná (sarkoptový - hlavně na těle, ušní - zvukovod a ušní boltec, notoedrový - hlava, ušní boltec).  Je dobré např. vyměnit podestýlku za papírové utěrky (snadno se odstraňují a jsou měkké, nedráždí postiženou kůži morčátka).
 • Kožní nemoci - parazité - trombikulóza - původcem trombikulózy je roztoč Neotrombicula autumnalis (sametka zarděnková nebo podzimní). Parazitárním způsobem na kůži živočichů žijí pouze oranžové až červené larvičky velikosti kolem 0,2 mm. Dospělci žlutavé barvy pak žijí v půdě. Koncem léta vylézají larvičky na trávu a keře a napadají různé živočichy, nejčastěji hlodavce, ale i psy, kočky a člověka.  Kožní změny jsou doprovázeny podrážděním a výrazný pocit svědění. Tyto parazité se tedy mohou vyskytnout u morčátek žijících venku.
 • Kožní nemoci - bakteriální infekce kůže - toto onemocnění často druhotně doprovází svědivé stavy nebo poranění. Změny nezmizí ani po antiparazitární léčbě, kůže je zarudlá, může šupinatět, tvoří se stroupky, vypadává srst, chloupky se mohou slepovat. Určitě v tomto případě navštivte veterináře, který předepíše antibiotika. Důležité jsou i koupele ve veterinárním šampónu. Spousta infekcí probíhá skytě, takže si jich nemusíte všimnout. Imunitní systém zdravých morčátek udrží infekci pod kontrolou. Při březosti, stresu nebo jiném onemocnění se infekce aktivuje a propukne onemocnění. Pro léčbu se lokálně může použít Framykoin jak ve formě masti, tak i jako zásyp, Bactroban, ale raději se poraďte s veterinářem.
 • Kožní nemoci - plíseň - příznakem je vypadaná srst se stroupky a bílým povlakem. Léčí se většinou Framykoinem, antibiotiky (návštívíme veterináře). Léčba této nemoci je poměrně zdlouhavá, je nutné mazat morčátko důsledně a pozor plíseň je přenosná, takže při ošetřování morčátka používáme rukavice a poté si důkladně umyjeme ruce. Po dobu tohoto onemocnění se nedoporučuje se s morčátkem mazlit.
 • Kožní nemoci - absces - příznakem je bulka nebo boule na těle, která je pro močátko bolestivá. Určitě zajděte k veterináři, který bouli propíchne, vymačká hnis a důkladně vydezinfikuje. Při neléčení může dojít k prasknutí abscesu dovnitř a hnis se dostane do těla morčátka a hrozí otrava krve.
 • Alergické reakce - je reakce organismu morčátka na opakované setkání s alergenem (složka krmiva, podestýlky, výměšky parazitů, léky atd.). Po styku s alergenem se vyvine svědění, začervenání kůže a sliznice, může se objevit kopřivka, otoky hlavy, končetin, slzení očí, výtok z nosu, kýchání. Je důležité si uvědomit, co jsme v poslední době udělali nového, např. nová prašná podestýlka, nové krmivo, ovoce apod., použití léků, šampónu, dezinfekčních prostředků, nová napáječka (kov, plast) nebo jiné vybavení domečku, reakce na kousnutí, bodnutí hmyzem, parazitem atd. Je důležité se snažit najít příčinu a odstranit ji. U těžších forem alergií určitě navštivte lékaře, který aplikuje příslušné léky.
 • Mechanické příčiny - toto onemocnění může vzniknout souboji mezi jednolivými morčátky, poraněním o klec nebo o vybavení klece, volným pobíhání v bytě, kontaktem s dalšími domácími i volně žijícími zvířaty. Známé je i okusování srsti "barbering" - vyskytuje se u samostatně žijících morčátek v důsledku nevyvážené stravy (nedostatek vlákniny), nudy, dlouhotrvající stres, řijící samice, zlozvyk. Řešením je zajištění dostatku sena, vyvážené potravy, dodatek vitamínů, minerálních látek, dostatečná péče a zajištění zaměstnání pro morčátko.

Stavba těla je u všech morčat stejná.

Plemenné rozdíly jsou v délce srsti a její struktuře, zda morčátko má či nemá rozetky, pokud ano, tak kolik jich je.

Morče musí celkově působit pevných, silným, kompaktním dojmem, avšak bez toho, aby bylo tlusté.

Srst se skládá ze spodních jemných chlupů a horních krycích hrubších chlupů. Srst morčete je hustá a lesklá, působí zdravým a celistvým dojmem bez vnějších parazitů. Je souměrně hustá bez prořídlých či lysých míst s výjimkou přirozeně neosrstěného místa za ouškama.

Široká hlava přechází v krátký a silný krk.

Ramenní partie je široká a dobře osvalená. Předhrudí je plné a široké, lopatka je dobře osvalená. Ramena přechází v nepříliš dlouhý hřbet. Hřbet je široký a pevný. Zadní část je plná a oblá, nemá ocásek. Každé morče má na zádi žlázu, která vylučuje tuhý maz. Tato žláza je jasně patrná u krátkosrstých močat, u dlouhosrstých je skryta chlupy.

Končetiny jsou krátké, rovné a silné. Přední nohy mají 4 prsty a zadní mají jen 3 prsty. Prsty jsou zakončeny drábky.

Hlava je silná a široká, nosní partie je zaoblená a tváře jsou plné a dobře vyvinuté. Oči jsou velké, široce posazené a trochu vystouplé. Uši jsou nížko na hlavě posazené, poměrně velké a dolů klopené. Okraje oušek jsou hladké a uprostřed ucha je malá vlnka. Ouška jsou velmi lehce osrstěné krátkými, řídkými chloupky.

Morče má v horní čelisti vepředu dva velké, ostré přední zuby (hlodáky) a v zadní části 4 zuby (stoličky). Ve spodní čelisti rovněž 2 hlodáky a vzadu 4 stoličky.

Hmotnost

Za ideální váhu se považuje rozemí od 800 do 1200 g. Minimum je 700 g a maximum 1300 g. Hmotnost při narození je 50 - 120 g. Hmotnost při odstavu mláděte je 200 - 250 g.

Kondice

Morčátko musí být v dobrém stavu. Je zdravé, bez projevů onemocnění, bez poranění a vnějších parazitů. Srst by měla být čistá a bez splstnatění. Drápky na nohou musí být krátké a správně střižené. Chodidla jsou bez zranění a zrohovatělých nárůstků.

                                                            ZDÁ SE VÁM ŽE VAŠE MORČE MÁ VELKÉ ZUBY??? MUSÍTE MU DÁT CHLEBA KTERÝ jSTE SUŠILI NA TOPENÍ (ABY BYL TVRDÝ).
 

A POZOR!!!!!!!!!!!!!když to nebudete morčeti dávat tak může i umřít !

 

fotografie0291.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

fotografie0290.jpg

 

 

 

 

 

chcete si koupit morče

a nevíte jestli jedno nebo dvě

nebo více???

JEDNO MORČE : POKUD BUDETE MÍT JEDNO MORČE MUSÍTE SE MU HODNĚ VĚNOVAT ABY NEBYLO SMUTNÉ .

KDYŽ ZVOLÍTE JEDNO MORČÁTKO TAK BUDE O TO VÍC NA VÁS ZÁVISLÉ NEŽ JAK BYSTE MĚLI NAPŘ.: DVĚ. KDYŽ BUDETE MÍT JEDNO TAK BUDE O TO VÍC HODNĚJŠÍ .

DVĚ MORČÁTKA A VÍCE : POKUD SI POŘÍDITE DVĚ NEBO VÍCE TAK SE JIM NEBUDETE MUSET VĚNOVAT TOLIK JAK KDYŽ BYSTE MĚLI JEDNO. MORČATA BUDOU NA SOBĚ HODNĚ ZÁVISLÁ, ALE BUDOU SE VĚNOVAT HLAVNĚ SOBĚ ALE I VÁM.

NEVÍTE CO MÁ MORČE RÁDO A CO ZAS NE?? TADY TO MÁTE 

MÁ RÁDO:

 

1.Pastvu ve volném výběhu
2.Ohryzávání tvrdých předmětů
3.Prozkoumávání nového prostředí v rodinném kruhu
4.Hromadné schoulení a kolektivní spaní
5.Prolézání tmavých jeskyní a chodeb
6.Hlasové projevy dalších příslušníků druhu na doslech
7.Dychtí po postavení šéfa ve smečce
8.Čerstvé stelivo v kleci

 

NEMÁ RÁDO:

 

1.Cizího samečka v již zavedeném rodinném společenství
2.Hlasité vrzání dveří,hlučnou hudbu a ostré,pronikavé tóny
3.Nevlídné a hrubé chytání do ruky
4.Oslňující světlo
5.Samotářský život - bez ostatních morčat
6.Absolutní ticho,které ho naplňuje obavami
7.Zápach cizího samce,který vzbuzuje jeho agresivitu
8.Moc sladké nebo moc hořké krmení

                                                                                      PĚT RAD KE KOUPENÍ 

MORČÁTKA  

                                                                                                           

 

1.vyberte si mládě, je lepší než dospělé morče a vyberte si starší 6 týdnů ale ne starší 2 měsíců to by mohlo být morče již březí.
2.pokud sedí morče v koutě může být nemocné naopak pokud běhá skáče hraje si s ostatními je zdravé není to jediný příznak tak to morče pozorujte.
3.Prohlédněte si srst morčete, je řídká vypadává? tak to nasvědčuje tomu že je morče nemocné.
4.Nechte si ukázat zoubky morčete jestli jsou špatně srostlé můžete mít v budoucnu potíže a není to levná záležitost.
5.koupíte-li morče, vezněte podestýlku z obchodu usnadní to morčeti zvyknout si na nový domov.
 
 

ROZMNOŽOVÁNÍ

 

Pohlavní zralost samičky je v pěti až šesti týdnech života. Pohlavní zralost samečka je v devíti až v desíti týdnech života. Samička by neměla mít mladé po třetím roku života (mláďata by se rodila mrtvá nebo postižená, samičku to oslabuje a může i zemřít). Březost trvá osm až deset týdnů (kolem dvou měsíců). Rodí se jedno až čtyři (někdy pět) mláďat. Rodí se úplně vyvinutá (vidí, slyší, po dvou hodinách po porodu začíná běhat a přibližně den po porodu začíná žrát pevnou stravu (seno, krmnou směs…)) Porodní hmotnost mláděte je 40 až 100 gramů. Samostatnost je po pěti týdnech života.

    přinesly ste si domů morče co teď?? :

Když si přinesete domů morčátko, dejte ho do již připraveného příbytku, ve kterém bude mít seno a nějakou zeleninu.Zkuste, jestli bude žrát a pokud ne, tak ho jemně hlaďte a utišujte ho.Až se trochu uklidní, zkuste mu nabídnout z ruky něco z připraveného žrádla.Pokud si nevezme nezoufejte.Nechte morčátko v klidu.Pokud se nebojí stále ho hlaďte, a pokud se vás opravdu nebojí a je v klidu, můžete si ho zkusit vzít na klín.Jestliže ale začne pískat opatrně ho vraťte zpět do příbytku, jestli bude v klidu nechte si ho na klíně a hlaďte ho, ale tak po pěti až deseti minutách pak ho dejte zpět.Takto si ho každý den párkrát vyndávejte.Po necelých dvou dnech bude morčátko už v pohodě.Pamatujte si, že jestli morčátku neubližujete nebo to neudělá pokud bude hladové, NIKDY vás nekousne!!!

Jak poznat pohlaví malého morčátka.?

Pohlaví poznáte tak...že když zatlačíte nad jeho pohlavním orgánem a pokud vyleze "penis" je to sameček. pokud nic je to samice. Kdyby jste si nebyli i tak jistí ... a potřebovali to nutně zjistit...zajděte za veterinářem...ten vám to řekne nejpřesněji:).

 

Jak se řekne morče v jiných jazycích.?

 

latinsky  -  Cavia porcellus

anglicky     -  quinea-pig

německy  -  meerschweinchen

italsky  -  il porcellino, cavia

francouzsky  -  le Cobaye

slovensky  -  morča, morské prasiatko

ukrajinsky  -  morska svinka (морська свинка)

rusky  -  morskaja svinka (морская свинка)

polsky  -  świnka morska

švédsky  -  dánsky marsvin

řecky  -  indiko hiridio, piramatozoo

estonsky  -  merisiga

finsky  -  marsu, merisika

rumunsky  -  cobai

maďarsky  -  tengeri malac

japonsky  -  tenjiku nezumi, marumotto

 

Jak naučit morče na záchod.?

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓:D:)

 
1) Počkáme, až si morče oblíbí nějaký kout, ve kterém bude vykonávat nejvíce svou potřebu.
2) Vezmeme všechny bobečky z klece (asi v rukavicích : ) ) a dáme je do toho rohu.
3) Morče vyndáme z klece a chvíli ho budeme chovat, (aby potom šlo na záchod) a dáme ho do klece do zmíněného rohu.
4) Pokud morče odběhne udělat svou potřebu jinde, nekárejte ho, ale pokud udělá potřëbu do záchodku, dejte mu pamlsek a pohlaďte ho.
5) Takhle to dělejte, dokud se nebude vyprazdňovat do záchodku. Může se ale stát, že někdy bude hromádka i někde jinde, ale buďme rádi, že jenom jedna a ne třicet =o).
 
 

Problémy ve stáří

 
 
 • hubnutí
 • zákaly očí- snížení zrakových schopností
 • nedoslýchavost- oslabení sluchu, menší snaha navázat kontakt - méně si "povídají"
 • vypadávání chlupů
 • parazité- oslabení obranyschopnosti u starších morčat
 • perianální žlázy- problémy s vylučováním hlavně u samečků
 • srdeční a oběhové problémy
Jak zpříjemnit život staršímu morčátku?
 • měkká podestýlka- předchází otlačeninám na chodidlech a bude zajišťovat teplo odspodu, které je pro stárnoucí zvířata důležité. Někdy je potřeba použít i horské slunce. Pozor na prašné hobliny! Dávejte morčatům do klece měkké seno bez tvrdých stonků
 • pravidelná kontrola chrupu- může provést veterinář
 • rozmanitá potrava- dodržujte! dostatek vitamínů, bílkovin, minerálů a stopových prvků zajistí zdraví vašeho miláčka
 • pravidelné kontroly u veterináře- jen tak zjistíte včas, jestli netrápí morče nějaká nemoc

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Are you 18? Come in and don't be shy!

(AllenBiock, 30. 7. 2020 5:59)

Hurry up to look into loveawake.ru you will find a lot of interesting things

Hi! Only from 18+!

(SandraFak, 11. 6. 2020 4:11)

Hurry up to look into loveawake.ru you will find a lot of interesting things....

Statistics distribution coronavirus

(Thomasraf, 27. 5. 2020 8:14)

Map distribution coronavirus https://coronavirus-world-map.net/statistics-in-iraq.html

opvxlcobkfyd

(pkcfucxv, 3. 5. 2020 2:56)

https://menviagraus.com/ how long does viagra last

Hy my dear friend, you now me need

(Aubreycreno, 25. 4. 2020 9:41)

Привет дорогой друг,
ты знал что сейчас появились в сети довольно интересные и
нужные развлечения для любого, от мала до велика,
смотри ниже!
https://modfile.ru/pure-heart-chronicles
https://modfile.ru/swamp-attack
https://modfile.ru/project-offroad

Как создать карту сайта

(hrishaCadia, 15. 4. 2020 21:52)

Как быстро создать xml карту сайта: https://webmaster404.ru/viewtopic.php?f=2&t=2

Forex basics

(ForexIndethy, 17. 3. 2020 23:38)

Karşılaştırma-kıyaslama-mukayese-benzetme top-üst ticaret şirketlerinin. https://currency-trading-brokers.com/forex-comparisons-ratings-reviews-turkey.html

Best Trading Brokers

(Brokersvono, 3. 3. 2020 20:25)

currency-trading-brokers.com/forex-comparisons-ratings-reviews-malaysia.html Bebas-berdikari-berkecuali-merdeka pendapat-opini mengenai valuta-mata-wang-bursa-saham-stok-dana broker.

Расходомеры MICRO MOTION

(JamesHycle, 24. 2. 2020 1:59)

<img src="https://vertassets.blob.core.windows.net/image/7a872047/7a872047-880f-416e-9a2f-3f88f7a72de7/f050-tcup-straigt-flow-density.jpg">

Cчетчики-расходомеры массовые Micro Motion

Cчетчики-расходомеры массовые Micro Motion (далее счётчики-расходомеры) предназначены для прямого измерения массового расхода, плотности, массы, определения объемного расхода и объема жидкости и газа в химической, нефтехимической, нефтяной, пищевой, фармацевтической и других отраслях промышленности, в т.ч. во взрывоопасных зонах.

Принцип действия счетчиков-расходомеров основан на использовании сил Кориолиса, действующих на элементы среды, двигающейся по петле трубопровода, которая колеблется с частотой вынуждающей силы, создаваемой катушкой индуктивности при пропускании через неё электрического тока заданной частоты. Базовый процессор счетчика-расходомера постоянно подстраивает частоту вынуждающих колебаний с тем, что бы она совпадала с собственной (резонансной) частотой колебаний петли, которая в свою очередь зависит от плотности среды, протекающей через полость счётчика-расходомера. Сопоставляя полученную в результате подстройки резонансную частоту колебаний со значениями резонансных частот, полученных при калибровке на средах с известной плотностью, счетчик-расходомер имеет возможность определить плотность протекающей через него среды.

Так как направления сил Кориолиса противоположны для элементов среды, двигающихся в различных направлениях относительно оси вращения, то при наличии потока петля в целом совершает колебания изгиба (противоположные участки петли совершают угловые перемещения относительно точки крепления со сдвигом по времени). Вследствие этого, между гармоническими колебаниями противоположных участков петли возникает измеряемая разность фаз, которая используется для определения массового расхода жидкости или газа. Параметры колебаний петли измеряются с помощью катушек индуктивности.

Счетчики-расходомеры, принцип измерения которых основан на применении силы Кориолиса, не имеют вращающихся частей, и результаты измерений не зависят от наличия твердых частиц или иных примесей в жидкости. Отклонение температуры среды от температуры калибровки компенсируется установкой нуля, а изменение давления среды внесением соответствующей поправки.

Счетчики-расходомеры состоят из первичного измерительного преобразователя массового расхода и плотности, и электронного преобразователя, который может быть встроенным и выносным (на расстояние до 300 м). Первичные преобразователи оснащаются базовым процессором. Базовый процессор первичного преобразователя реализует алгоритмы вычисления массы, массового расхода, плотности и других параметров потока. Выпускаются две модели базовых процессоров: модель 700 (стандартная) и модель 800 (усовершенствованная). Электронные преобразователи обеспечивают обработку цифровых сигналов, поступающих с базового процессора первичного измерительного преобразователя, регистрацию результатов измерений параметров потока и передачу результатов измерений по различным каналам связи. Первичный измерительный преобразователь массового расхода может быть использован и без электронного преобразователя.

Подробнее ознакомиться с характеристиками, узнать цены и заказать счётчик-расходомер вы можете по ссылке - https://neftel.ru/rashodomer-micro-motion

JeffryChandra.biz - #1 Indonesia Boats Dealer!

(JeffryChandraBiz, 13. 2. 2020 22:42)

For over a decade, JeffryChandra.biz has been breaking new ! ground in bringing to the boating community a wide selection of very competitively priced new and pre-owned boats and Jetski sales. jeffrychandra.biz offering boat rental and storage. With our 125 wet slips, 150 dry storage and launching services, jeffrychandra.biz is the perfect place to store your boat. We are located is in Surabaya, Jawa Timur – Indonesia.

Предложение администратору сайта morcejemojenej.estranky.cz

(Mihailscurl, 8. 2. 2020 22:35)

Официальная скидка 50% на Xevil+Xrumer до 15 февраля включительно!
Список купонов, дающих скидку 50% на покупку комплекса + дополнительные 6 месяцев абонплаты + доступ к XEvil 4.0:

JAN-50-200215-fk7d2tadlk6k01pt
JAN-50-200215-fk7d2stgvont4oz2
JAN-50-200215-fk7d2tbev8zfin78
JAN-50-200215-fk7d2sukrsp40koj
JAN-50-200215-fk7d2t0h1gfxpqeb
JAN-50-200215-fk7d2stl1o38dpbm
JAN-50-200215-fk7d2spcnkktmkis
JAN-50-200215-fk7d2t98h0yonw0h
JAN-50-200215-fk7d2sth40qfg025
JAN-50-200215-fk7d2swefocwi2j5
JAN-50-200215-fk7d2sue24fqsbl5

Как использовать купон: https://prnt.sc/qyje6x
и ввести его в поле https://prnt.sc/qyjdjz

Если купоны уже не рабочие, их наличие можно запросить по емейлу xrumercoupon@mail.ru если не понятно куда вводить купон пишите на почту

GunsBet Casino (ГансБет Казино)

(RonaldNAL, 5. 2. 2020 2:17)

GunsBet Casino (ГансБет Казино) https://gunsbet.xyz/ Официальный сайт играть онлайн бесплатно или на деньги

Как приобрести электронный ключ

(Williebomma, 27. 1. 2020 23:22)

Дубликат ключей от домофона екатеринбург

(Dariopoila, 24. 12. 2019 22:30)


<quote>ключ домофона дубликат цена</quote>Есть такая служба доставки электронных ключей, привезут готовые дубликаты куда захотите сервис Кей Эн Эф Си а механические я делаю в автоматах

Домофон без трубки

(Dariopoila, 10. 10. 2019 17:23)


Добрый день. Подскажите, такая ситуация, мастер подключал домофон шнайдер blnda00001 (укп66) к домофону кс206. На кнопку разговор срабатывает диод но дверь не открывает, тестером замереят говорит сопротивление не падает, а даже больше становится

Доброго времени суток Мы фирма работаем с Калибровкой софтов для чип тюнинга индивидуально под заказ

(Alvarolus, 27. 9. 2019 19:36)

Привет
Мы занимаемся Калибровкой софтов для чип тюнинга индивидуально на заказ,
программное удаление систем DPF,ФАП,EGR,Катализатор,ДК2,ВСА,МАФ,МАП,VBA,НОкс,Adblue
убираем вальвематик тойота двигателей 3ZR-FAE 2ZR.
так же тюнинг софты stage1,стаге2
работаем с блоками Бош,Continental,Cummins,Дельфи,Магнетте марелли,Delco,Hitachi,Денсо,Матсушита,Сименс,Keihin,Сагем,Valeo,Вистеон,Kefico и подобные
заказы изготовления софта производится на mail
почта:max.autoteams@yandex.ru
так же по форме заказа на сайте https://u.to/K7E9Fg
ваттсап 89020109150 для оперативной связи

zopwfksz

(jnobltfw, 9. 9. 2019 23:43)

https://korn-the-nothing-download-album.hatenablog.com
https://korn-the-nothing-download-album.hatenablog.com/entry/2019/09/09/225028

заказ калибровка прошивок ЭБУ автомобилей

(Alvarolus, 24. 8. 2019 19:25)

Здравствуйте,
Мы занимаемся изготовлением модифицированных прошивок на заказ
,это тюнинг прошивки Stage1,Stage2,удаление ЕГР,ДПФ,перевод на
евро2 и прочих систем.
ролик на ютуб про нас https://youtu.be/f-6RKYIEueY

для Вас мы работаем ЕЖЕДНЕВНО!

заказ калибровки прошивки производится через email
max.autoteams@ya.ru
в заказе обязательно указываем:
Тех. задание!
1. Марка авто:
2. Модель:
3. Объём мотора:
4. Коробка (Мт/Ат):
5. Какой ЭБУ:
6. Чем читали:
7. Задание (тюн/e0/е2/EGR/DPF/Adblue/evap/SAP/TVA/TVS/либо другое):
8. прикрепляем файл стоковой,оригинальной прошивки


Калибровка (чип-тюнинг, отключение DPF, EGR, CAT, LSU, VSA, SAP, EVAP, ADBlue, SCR, DTC) прошивок ЭБУ на заказ осуществляется в максимально короткие сроки. Все заказы направляйте на почту max.autoteams@ya.ru"

Simple question about our life.

(Cindyclife, 25. 7. 2019 4:03)

Hi, a have one question.
What all people doing here?
Why we dont living with real life?

Усі мeдичні заклaди Укpaїни

(helper62P, 23. 7. 2019 10:26)

Peйтинг,відгyки,кoментapі,oгляд,рeцензіі,критикa.
Лікарні
Практикуючі лікaрі
Аптeки тa aптeчні мepeжі Укрaїни
Полoгoві бyдинки
Привaтні клініки
Koсметологія
Швидкa дoпомога
Медичнe стpaхyвання
Mедичні центри
Лaбoрaтopії
Грoмaдські opгaнізaції
Cанатopії
Пoліклініки
Лікування за кoрдоном
Cтoматолoгії
Диспaнcеpи
https://medhelp.com.ua/ternopil/place/14986/no1
https://medhelp.com.ua/vinnica/place/14862/no15


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »