Jdi na obsah Jdi na menu
 


pokračování z úvodky :))))

  BARVY MORČAT:

MORČÁTKA EXISTUJÍ V RŮZNĚ PROVEDENÉ BARVĚ :) S RŮZNOU STRUKTUROU SRSTÍ ;).

JSOU OD JEDNOBAREVNÝCH AŽ PO VÍCE BAREVNÝCH

U MORČÁTEK JE ROZHODUJÍCÍ, ZDA JSOU JEDNOBAREVNÉ NEBO VÍCE BAREVNÉ

 

 

JEDNOBAREVNÁ MORČÁTKA:

 • Bílá - jedná se o čistě bílá morčátka, bez jakéhokoliv nádechu jiné barvy. Mohou mít tmavě modré nebo červené oči. Nezávisle na barvě očí mají ouška i chodila bez pigmentace. U morčátek, která mají tmavé oči se mohou vyskytnout tmavě pigmentované okraje oušek.

 

 • Lila -  jedná se o šedavě zbarvená morčátka s fialovým nádechem. Ouška i chodila mohou být bez nádechu, oči jsou červené. Čím starčí morčátko, tím světlejší. Rodí se tmavá a postupně zesvětlávají až téměr do špinavě bílého odstínu.

 • Béžová - jedná se o ředěnou čokoládovou barvu, dalo by se přirovnat k bílé kávě. Stejně jako u morčátek lila, čím starší tím světlejší odstín. Ouška i chodila jsou bez pigmentu, očka mají červená. Jedná se o velmi vzácný odstín srsti u morčátek.

 • Břidlicová (slate blue) - jedná se o ředěnou černou barvu, nesmí však mít fialový nádech. Oči bývají tmavé a kůže morčátka má tmavou pigmentaci. Často také bývá používán název "slate blue". Modré zbarvení se však u morčátek nevyskytuje a používá se proto název břidlicová.

 • Šafránová - jedná se o název po koření, které barví dožluta. Jedná se o intenzivní zlatavý odstín, který je spíše žlutý než oranžový. Oči bývají červené a pokožka morčátka nepigmentovaná.

 • Krémová - jedná se o světle žlutý odstín. Morčátka mají nepigmentovanou pokožku a tmavé oči.

 

 

 

 • Buff - jedná se se o žlutohnědý odstín, až okrový. Pokožka i uši morčátka jsou světlé bez pigmentu. Oči mají tmavé.

 • Zlatá - jedná se o světle červenou barvu. Oči bývají červené, v poslední době jsou známa i s tmavou barvou očí. Pokožka morčátka je nepigmentováná, je to dobře vidět na světlých kruzích kolem očí, oční víčka jsou totiž světlá. Ouška i nožičky jsou bez pigmentu.

 •  Červená - jedná se o nejsytěji červenou barvu. Barva se mění růstem mláďat. Pokud mají mláďata tmavý až šedavý závoj mívají v dospělosti sytější barvu. Oči morčátka jsou tmavě hnědí, ouška a nožky bývají tmavě pigmentováná (až do černa).

 • Čokoládová - toto zbarvení by se dalo přirovnat k barvě hořké čokolády, tedy nejtmavší hnědá, s co nejmenším prosvětlením. Ouška, nožky i drápky jsou tmavě hnědé a barvy očí je tmavě hnědá či ohnivá.

 

 • Černá - jedná se o barva s co nejmenším prosvětláním a výrazným leskem bez hnědého závoje. Ouška, oční víčka, nožky i drápky mají morčátka s černým pigmentem. Barva oček je velmi tmavě hnědá až černá.

 

BARVA AGUTI (SOLID AGUT)

Agut barva pochází z původního divokého morčete. Složení je ze dvou barev - spodní a vrchní (krycí) barvy. "Divoké" zbarvení morčátech je dáno tím, že jednotlivé chlupy jsou zbarveny spodní barvou, krycí barvou a špička chlupu spodní barvou. Toto střídání barev se nazývá ticking . Dalším výrazným znakem u tohoto zbarvení je břišní pruh, který bývá ostře oddělen od ostatní srsti a bývá co nejužší.

Barvy aguti jsou tmavooké, jen u lososové aguti, ty mají oči červené.

Barva solid aguti je bez tzv. divokých znaků (kruh okolo očí, břišní pruh), ticking by měl být co nejtmavší a pravidelný a je i na břiše. Celkově pak toto zbarvení působí tmavším dojmem.

 • Zlatá aguti - základní spodní barvu tvoří černá, krycí barva je červená či zlatá (viz obr. níže Švýcarský teddy)

 

 •  Šedá aguti - základní spodní barvu tvoří černá, krycí barva je krémová (viz obr. níže Rex aguti šedá)

 • Stříbrná aguti - základní spodní barvu tvoří černá, krycí barva je bílá (viz obr. níže hladké morče)

 • Oranžová aguti - základní spodní barvu tvoří čokoládová, krycí barva je červená nebo zlatá (viz obr. níže hladké morče)

 

 • Krémová aguti - základní spodní barvu tvoří čokoládová, krycí barva je krémová (viz obr. níže)

 • Skořicová aguti - základní spodní barvu tvoří čokoládová, krycí barva je bílá (viz obr. níže)

 


 

Vícebarevná

Vícebarevná morčátka dělíme podle počtu barev na dvoubarevná (bicolor) a tříbarevná (tricolor). Kombinace barev jsou různorodé.

Dalmatinská kresba - toto zbarvení se nazývá proto, že připomíná zbarvení psa Dalmatina. Na tělíčku jsou barevné skvrny ve stejné barvě a to na bílém podkladě. Pigmet a barva očí je dána základní barvou. Existují různá barevná provedení dalmatinů. Je však důležité brát při rozmnožování ohled na to, že dalmatin si nese jistý genetický faktor, který při zdvojení může způsobit různé defekty mláďat a dokonce i potrat. Při vybírání druhého morčecího partnera je tedy důležité jej vybírat podle základní barvy, např. pokud máme morčátko s černými skvrnami, vybíráme mu celočerného partnera.

 

Japonská kresba - toto zbarvení je poměrně složitéto charakteru.  Jedná se o pravidelné střídání černohnědé a červenožluté barvy na těle. Jednotlivé barevné pruhy se různě střídají. Po těle, p okud možni i na břiše se střídají barevné pruhy tak, že je polivna hlav černá, ucho na ní červené, polivina hrudi pod ním červená, přední noha černá, na druhé polovině těla přesně obráceně.

 

Holandská kresba - toto zbarvení je kombinací dvou barev. Na hlavě, kolem očí a uší je kresba, že nezakrývá celou hlavu. Čumáček je bílý a bílá lysinka se táhne mezi skvrnami okolo očí, zasahující až po ouška.  Přední část tělíčka je bílá a zadní je barvě skvrn kolem očí. Oči mají barvu podle barvy srsti (mohou tedy být červené i tmavé), stejně tak je to s barvou pigmentu. Přední nožičky jsou bílé a zadní mají bílé ponožky.

Ruská (himalajská) kresba -  zbarvení morčátka je bílé s tmavou oválnou skvrnou na čumáčku, tmavýma ouškama a nožkama. Toto zvláštní zbarvení může být v černé nebo čokoládové barvě. Zbarvení pigmetnu se opět řídí barvou znaku.  Zvláštní je, že mláďátka toho zbarvení se rodí čistě bílá a znak se jim začíná tvořit až druhý den po narození a je úplně ukončeno až kolem 8 měsíce morčátka.

Šiml - toto zbarvení je charakteristické melírem. Hlava je barevná, bez lysinky a mají barevné nožky. Na zbytku je právě zmiňovaný melír, kdy to bývá nejčastěji promícháním bílé a základní barvy. Tyto morčátka svým genetickým vybavením nemůžou mít za partnera také šimla nebo dalmatina. Nejčastěji bývá morčecím partnerem celobarevné morče (např. černý šiml a celočerné morče).

Želvovinové - toto zbarvení je specifické rozdělením podélně pomyslnou čarou od čumáčku až po zadeček, zbarvení se týká zad i bříška. Vyskytují se červená a černá barevná pole, které na sebe navazující, střídají se. Je to poměrně vzácné zbarvení. Nejčastěji právě v barvě černé-červené nebo červené-černé.


 

 

NEMOCI!!!

            

 • Kožní nemoci - parazité - roztoči - často se vyskytují ve velkých chovech. Žijí na povrchu kůže a živí se tkáňovým mokem, jejich rychlý pohyb a žlutošedá barva jim dala i název "walking dandruff" - pochodující lupy. Napadení roztoči se projevuje zvýšenou tvorbou šupin na krku, hřbetu, při rozhrnutí srsti podél páteře pozorujeme množství lupů na srsti, stroupky se začervenalou barvou, slepená srst, vše doprovázené silným svěděním. V kožíšku morčete vypadají jako jemný posyp mokou. Navštivte lékaře, který vám doporučí např. Kadox spray.
 • Kožní nemoci - parazité - svrab - jedná se o mikroskopické parazity, žijící pod povrchem kůže. Živí se kožními šupinkami, mazem, nečistotami na povrchu těla. Příznakem u morčátka je prořídlá srst a stroupky, morčátko se úporně drbe, může to připomínat nervové onemocnění - křeče, točení v kruhu, otírání se o předměty. Určitě s morčátkem navštivte veterináře, který provede diagnostiku, o jaký druh svrabu se jedná (sarkoptový - hlavně na těle, ušní - zvukovod a ušní boltec, notoedrový - hlava, ušní boltec).  Je dobré např. vyměnit podestýlku za papírové utěrky (snadno se odstraňují a jsou měkké, nedráždí postiženou kůži morčátka).
 • Kožní nemoci - parazité - trombikulóza - původcem trombikulózy je roztoč Neotrombicula autumnalis (sametka zarděnková nebo podzimní). Parazitárním způsobem na kůži živočichů žijí pouze oranžové až červené larvičky velikosti kolem 0,2 mm. Dospělci žlutavé barvy pak žijí v půdě. Koncem léta vylézají larvičky na trávu a keře a napadají různé živočichy, nejčastěji hlodavce, ale i psy, kočky a člověka.  Kožní změny jsou doprovázeny podrážděním a výrazný pocit svědění. Tyto parazité se tedy mohou vyskytnout u morčátek žijících venku.
 • Kožní nemoci - bakteriální infekce kůže - toto onemocnění často druhotně doprovází svědivé stavy nebo poranění. Změny nezmizí ani po antiparazitární léčbě, kůže je zarudlá, může šupinatět, tvoří se stroupky, vypadává srst, chloupky se mohou slepovat. Určitě v tomto případě navštivte veterináře, který předepíše antibiotika. Důležité jsou i koupele ve veterinárním šampónu. Spousta infekcí probíhá skytě, takže si jich nemusíte všimnout. Imunitní systém zdravých morčátek udrží infekci pod kontrolou. Při březosti, stresu nebo jiném onemocnění se infekce aktivuje a propukne onemocnění. Pro léčbu se lokálně může použít Framykoin jak ve formě masti, tak i jako zásyp, Bactroban, ale raději se poraďte s veterinářem.
 • Kožní nemoci - plíseň - příznakem je vypadaná srst se stroupky a bílým povlakem. Léčí se většinou Framykoinem, antibiotiky (návštívíme veterináře). Léčba této nemoci je poměrně zdlouhavá, je nutné mazat morčátko důsledně a pozor plíseň je přenosná, takže při ošetřování morčátka používáme rukavice a poté si důkladně umyjeme ruce. Po dobu tohoto onemocnění se nedoporučuje se s morčátkem mazlit.
 • Kožní nemoci - absces - příznakem je bulka nebo boule na těle, která je pro močátko bolestivá. Určitě zajděte k veterináři, který bouli propíchne, vymačká hnis a důkladně vydezinfikuje. Při neléčení může dojít k prasknutí abscesu dovnitř a hnis se dostane do těla morčátka a hrozí otrava krve.
 • Alergické reakce - je reakce organismu morčátka na opakované setkání s alergenem (složka krmiva, podestýlky, výměšky parazitů, léky atd.). Po styku s alergenem se vyvine svědění, začervenání kůže a sliznice, může se objevit kopřivka, otoky hlavy, končetin, slzení očí, výtok z nosu, kýchání. Je důležité si uvědomit, co jsme v poslední době udělali nového, např. nová prašná podestýlka, nové krmivo, ovoce apod., použití léků, šampónu, dezinfekčních prostředků, nová napáječka (kov, plast) nebo jiné vybavení domečku, reakce na kousnutí, bodnutí hmyzem, parazitem atd. Je důležité se snažit najít příčinu a odstranit ji. U těžších forem alergií určitě navštivte lékaře, který aplikuje příslušné léky.
 • Mechanické příčiny - toto onemocnění může vzniknout souboji mezi jednolivými morčátky, poraněním o klec nebo o vybavení klece, volným pobíhání v bytě, kontaktem s dalšími domácími i volně žijícími zvířaty. Známé je i okusování srsti "barbering" - vyskytuje se u samostatně žijících morčátek v důsledku nevyvážené stravy (nedostatek vlákniny), nudy, dlouhotrvající stres, řijící samice, zlozvyk. Řešením je zajištění dostatku sena, vyvážené potravy, dodatek vitamínů, minerálních látek, dostatečná péče a zajištění zaměstnání pro morčátko.

Stavba těla je u všech morčat stejná.

Plemenné rozdíly jsou v délce srsti a její struktuře, zda morčátko má či nemá rozetky, pokud ano, tak kolik jich je.

Morče musí celkově působit pevných, silným, kompaktním dojmem, avšak bez toho, aby bylo tlusté.

Srst se skládá ze spodních jemných chlupů a horních krycích hrubších chlupů. Srst morčete je hustá a lesklá, působí zdravým a celistvým dojmem bez vnějších parazitů. Je souměrně hustá bez prořídlých či lysých míst s výjimkou přirozeně neosrstěného místa za ouškama.

Široká hlava přechází v krátký a silný krk.

Ramenní partie je široká a dobře osvalená. Předhrudí je plné a široké, lopatka je dobře osvalená. Ramena přechází v nepříliš dlouhý hřbet. Hřbet je široký a pevný. Zadní část je plná a oblá, nemá ocásek. Každé morče má na zádi žlázu, která vylučuje tuhý maz. Tato žláza je jasně patrná u krátkosrstých močat, u dlouhosrstých je skryta chlupy.

Končetiny jsou krátké, rovné a silné. Přední nohy mají 4 prsty a zadní mají jen 3 prsty. Prsty jsou zakončeny drábky.

Hlava je silná a široká, nosní partie je zaoblená a tváře jsou plné a dobře vyvinuté. Oči jsou velké, široce posazené a trochu vystouplé. Uši jsou nížko na hlavě posazené, poměrně velké a dolů klopené. Okraje oušek jsou hladké a uprostřed ucha je malá vlnka. Ouška jsou velmi lehce osrstěné krátkými, řídkými chloupky.

Morče má v horní čelisti vepředu dva velké, ostré přední zuby (hlodáky) a v zadní části 4 zuby (stoličky). Ve spodní čelisti rovněž 2 hlodáky a vzadu 4 stoličky.

Hmotnost

Za ideální váhu se považuje rozemí od 800 do 1200 g. Minimum je 700 g a maximum 1300 g. Hmotnost při narození je 50 - 120 g. Hmotnost při odstavu mláděte je 200 - 250 g.

Kondice

Morčátko musí být v dobrém stavu. Je zdravé, bez projevů onemocnění, bez poranění a vnějších parazitů. Srst by měla být čistá a bez splstnatění. Drápky na nohou musí být krátké a správně střižené. Chodidla jsou bez zranění a zrohovatělých nárůstků.

                                                            ZDÁ SE VÁM ŽE VAŠE MORČE MÁ VELKÉ ZUBY??? MUSÍTE MU DÁT CHLEBA KTERÝ jSTE SUŠILI NA TOPENÍ (ABY BYL TVRDÝ).
 

A POZOR!!!!!!!!!!!!!když to nebudete morčeti dávat tak může i umřít !

 

fotografie0291.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

fotografie0290.jpg

 

 

 

 

 

chcete si koupit morče

a nevíte jestli jedno nebo dvě

nebo více???

JEDNO MORČE : POKUD BUDETE MÍT JEDNO MORČE MUSÍTE SE MU HODNĚ VĚNOVAT ABY NEBYLO SMUTNÉ .

KDYŽ ZVOLÍTE JEDNO MORČÁTKO TAK BUDE O TO VÍC NA VÁS ZÁVISLÉ NEŽ JAK BYSTE MĚLI NAPŘ.: DVĚ. KDYŽ BUDETE MÍT JEDNO TAK BUDE O TO VÍC HODNĚJŠÍ .

DVĚ MORČÁTKA A VÍCE : POKUD SI POŘÍDITE DVĚ NEBO VÍCE TAK SE JIM NEBUDETE MUSET VĚNOVAT TOLIK JAK KDYŽ BYSTE MĚLI JEDNO. MORČATA BUDOU NA SOBĚ HODNĚ ZÁVISLÁ, ALE BUDOU SE VĚNOVAT HLAVNĚ SOBĚ ALE I VÁM.

NEVÍTE CO MÁ MORČE RÁDO A CO ZAS NE?? TADY TO MÁTE 

MÁ RÁDO:

 

1.Pastvu ve volném výběhu
2.Ohryzávání tvrdých předmětů
3.Prozkoumávání nového prostředí v rodinném kruhu
4.Hromadné schoulení a kolektivní spaní
5.Prolézání tmavých jeskyní a chodeb
6.Hlasové projevy dalších příslušníků druhu na doslech
7.Dychtí po postavení šéfa ve smečce
8.Čerstvé stelivo v kleci

 

NEMÁ RÁDO:

 

1.Cizího samečka v již zavedeném rodinném společenství
2.Hlasité vrzání dveří,hlučnou hudbu a ostré,pronikavé tóny
3.Nevlídné a hrubé chytání do ruky
4.Oslňující světlo
5.Samotářský život - bez ostatních morčat
6.Absolutní ticho,které ho naplňuje obavami
7.Zápach cizího samce,který vzbuzuje jeho agresivitu
8.Moc sladké nebo moc hořké krmení

                                                                                      PĚT RAD KE KOUPENÍ 

MORČÁTKA  

                                                                                                           

 

1.vyberte si mládě, je lepší než dospělé morče a vyberte si starší 6 týdnů ale ne starší 2 měsíců to by mohlo být morče již březí.
2.pokud sedí morče v koutě může být nemocné naopak pokud běhá skáče hraje si s ostatními je zdravé není to jediný příznak tak to morče pozorujte.
3.Prohlédněte si srst morčete, je řídká vypadává? tak to nasvědčuje tomu že je morče nemocné.
4.Nechte si ukázat zoubky morčete jestli jsou špatně srostlé můžete mít v budoucnu potíže a není to levná záležitost.
5.koupíte-li morče, vezněte podestýlku z obchodu usnadní to morčeti zvyknout si na nový domov.
 
 

ROZMNOŽOVÁNÍ

 

Pohlavní zralost samičky je v pěti až šesti týdnech života. Pohlavní zralost samečka je v devíti až v desíti týdnech života. Samička by neměla mít mladé po třetím roku života (mláďata by se rodila mrtvá nebo postižená, samičku to oslabuje a může i zemřít). Březost trvá osm až deset týdnů (kolem dvou měsíců). Rodí se jedno až čtyři (někdy pět) mláďat. Rodí se úplně vyvinutá (vidí, slyší, po dvou hodinách po porodu začíná běhat a přibližně den po porodu začíná žrát pevnou stravu (seno, krmnou směs…)) Porodní hmotnost mláděte je 40 až 100 gramů. Samostatnost je po pěti týdnech života.

    přinesly ste si domů morče co teď?? :

Když si přinesete domů morčátko, dejte ho do již připraveného příbytku, ve kterém bude mít seno a nějakou zeleninu.Zkuste, jestli bude žrát a pokud ne, tak ho jemně hlaďte a utišujte ho.Až se trochu uklidní, zkuste mu nabídnout z ruky něco z připraveného žrádla.Pokud si nevezme nezoufejte.Nechte morčátko v klidu.Pokud se nebojí stále ho hlaďte, a pokud se vás opravdu nebojí a je v klidu, můžete si ho zkusit vzít na klín.Jestliže ale začne pískat opatrně ho vraťte zpět do příbytku, jestli bude v klidu nechte si ho na klíně a hlaďte ho, ale tak po pěti až deseti minutách pak ho dejte zpět.Takto si ho každý den párkrát vyndávejte.Po necelých dvou dnech bude morčátko už v pohodě.Pamatujte si, že jestli morčátku neubližujete nebo to neudělá pokud bude hladové, NIKDY vás nekousne!!!

Jak poznat pohlaví malého morčátka.?

Pohlaví poznáte tak...že když zatlačíte nad jeho pohlavním orgánem a pokud vyleze "penis" je to sameček. pokud nic je to samice. Kdyby jste si nebyli i tak jistí ... a potřebovali to nutně zjistit...zajděte za veterinářem...ten vám to řekne nejpřesněji:).

 

Jak se řekne morče v jiných jazycích.?

 

latinsky  -  Cavia porcellus

anglicky     -  quinea-pig

německy  -  meerschweinchen

italsky  -  il porcellino, cavia

francouzsky  -  le Cobaye

slovensky  -  morča, morské prasiatko

ukrajinsky  -  morska svinka (морська свинка)

rusky  -  morskaja svinka (морская свинка)

polsky  -  świnka morska

švédsky  -  dánsky marsvin

řecky  -  indiko hiridio, piramatozoo

estonsky  -  merisiga

finsky  -  marsu, merisika

rumunsky  -  cobai

maďarsky  -  tengeri malac

japonsky  -  tenjiku nezumi, marumotto

 

Jak naučit morče na záchod.?

↓↓↓↓↓↓↓↓↓↓:D:)

 
1) Počkáme, až si morče oblíbí nějaký kout, ve kterém bude vykonávat nejvíce svou potřebu.
2) Vezmeme všechny bobečky z klece (asi v rukavicích : ) ) a dáme je do toho rohu.
3) Morče vyndáme z klece a chvíli ho budeme chovat, (aby potom šlo na záchod) a dáme ho do klece do zmíněného rohu.
4) Pokud morče odběhne udělat svou potřebu jinde, nekárejte ho, ale pokud udělá potřëbu do záchodku, dejte mu pamlsek a pohlaďte ho.
5) Takhle to dělejte, dokud se nebude vyprazdňovat do záchodku. Může se ale stát, že někdy bude hromádka i někde jinde, ale buďme rádi, že jenom jedna a ne třicet =o).
 
 

Problémy ve stáří

 
 
 • hubnutí
 • zákaly očí- snížení zrakových schopností
 • nedoslýchavost- oslabení sluchu, menší snaha navázat kontakt - méně si "povídají"
 • vypadávání chlupů
 • parazité- oslabení obranyschopnosti u starších morčat
 • perianální žlázy- problémy s vylučováním hlavně u samečků
 • srdeční a oběhové problémy
Jak zpříjemnit život staršímu morčátku?
 • měkká podestýlka- předchází otlačeninám na chodidlech a bude zajišťovat teplo odspodu, které je pro stárnoucí zvířata důležité. Někdy je potřeba použít i horské slunce. Pozor na prašné hobliny! Dávejte morčatům do klece měkké seno bez tvrdých stonků
 • pravidelná kontrola chrupu- může provést veterinář
 • rozmanitá potrava- dodržujte! dostatek vitamínů, bílkovin, minerálů a stopových prvků zajistí zdraví vašeho miláčka
 • pravidelné kontroly u veterináře- jen tak zjistíte včas, jestli netrápí morče nějaká nemoc

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gray Rock

(Leroypah, 12. 6. 2021 14:42)

I just dont understand what happened? Jax spoke to Tyler as they rode in the front of the bus on their way back to gray rock. They continued the discussion as the boys complained about not getting to see the girls and such. The whole bus ride back was noisy. As the bus pulled into the parking lot and the cadets made their way back to the dorms Jax and Tyler made their way to the armory to check in their weapons. Jax spoke as they walked I know you dont agree with all the behind the scenes stuff he motioned with his fingers as if quoting. But I also have seen how you look and act around that cadet…whats his name…max.
https://www.tumblr.com/blog/view/icnpiste7109297

Caravan of love

(Chesterphold, 12. 6. 2021 8:53)

God I need a cigarette! I gasped as I collapsed, exhausted, at the top of the small mountain my team had just hiked up in the Lake District.
Youre supposed to be setting us a good example. Khalid laughed as he flopped down next to me quickly followed by his two schoolmates.
Fu…To Hell with that! I laughed, I deserve one after a walk like that.
Still laughing at me puffing and panting the boys whispered something, then Khalid turned to me and asked nervously; Do you really want a smoke?
https://www.tumblr.com/blog/view/siserary933043

Turning His Angel Into A Slut

(StephenCig, 12. 6. 2021 3:37)

I tried so hard to remember what had gotten me here.Could it have happened that first night in the movie theatre?Could it have been when he was fucking me?Could it have been in the theatre today?These are all questions that went through my head.
The first night we went to the movies turned out to be a most memorable one.My Daddy wanted a blow job.He didnt care who was around, or if they saw, he only wanted to release and release he did.He unzipped his pants and pulled them down away from his cock then took his hand and wrapped it around the back of my neck.
https://www.tumblr.com/blog/view/quidity5190842

Внимание бонусы Устранение сайтов конкурента вирусные базы

(VladimirWlasof, 11. 6. 2021 23:16)


Здравствуйте!
Хотим предложить самые лучшие прогоны "киллеры" для веб-сайтов ваших конкурентов. Всего от 2 000 рублей.
- Стопроцентный эффект. Интернет-сайты ваших конкурентов "упадут".
- Предельно возможное число отрицательных фитбеков.
- Наша специальная база - выжимка самых "смертельных" площадок из 10 млн. интернет-сайтов (порно, вирусы, спамные и так далее). Это действует безотказно.
- Прогон производим сразу с 4 мощных серверов.
- Отправка активационных ссылок на электронную почту.
- Можем растянуть как угодно по времени.
- Прогоняем с запрещёнными ключами.
- При двух прогонах - выгодные скидки.

Стоимость услуги 6000py.
Полная отчётность.
Оплата: Qiwi, Yandex.Money, Bitcoin, Visa, MasterCard...

Телегрм: @exrumer
Skype: xrumer.pro
WhatsApp: +7(977)536-08-36
электронка: support@xrumer.cc

Только эти!
А тАкож Работаем со Студиями!

Bright and Early

(GeorgeTop, 11. 6. 2021 22:42)

Anya lay on her bed, staring at the ceiling of her moderately-sized dorm room. Her digital alarm clocks LCD display burned a crisp 4:05 AM in the darkness. In two hours and a half she would have to go to class. Her music player was still operating, singing out Pink Floyds later, more ambient sounds. In her head, she went over all the homework she had and every project due withing the next three weeks. Everything was according to schedule. She continued to stare, thinking about how she would make the most of the first weekend her roommate, Tara, was gone.
https://www.tumblr.com/blog/view/arthur324017668

10164 https://sex24msk.com/ 10290

(PhilipVam, 11. 6. 2021 18:39)

10204 https://1sex24sex.com 10009

First gay experience

(Jesusbus, 11. 6. 2021 17:49)

My dad and I had always been close in what some people would call an odd way. My mom passed away when I was 3 so dad basically raised me by himself. Growing up we did everything together. Cuddled (sometimes he would be naked) and watched sports, went to games, he would give me baths, and some other stuff. But as I got older I noticed how dad would start to look at me more and more and for longer amounts of time.
https://www.tumblr.com/blog/view/hodgepodge509388

Seductive Spin Class

(WilliamSig, 11. 6. 2021 4:15)

My 4 p.m. Timberlake spin class is about to start and all I can think about is the path my life has taken. I, Benjamin, a once bad-boy with a fetish for bees used to brothel hop and go to matinees alone to use only the most buttery of popcorn to relieve myself in times when my flesh light was stolen. It wasnt until I hit rock bottom half way through what I thought was flight of the bumblebees, when I realized I was masturbating to Akeelah and the Bee and tearing up along with Laurence Fishburne as Akeelah correctly spells logorrhea, when I decided to turn my life around. Trading matinees for daily spin classes, I have devoted my life to healthy eating, exercise and the LA lifestyle. Although my life is now back on track I cant help but have cravings for large breasts, dripping pussies, and holding my cock watching it blow with the force of one thousand fire hydrants – now thats some good shit.
https://www.tumblr.com/blog/view/richterscales3652134

Job Opportunity

(Charlessit, 10. 6. 2021 22:55)

This is my first story hoped you like reading it as much as I enjoyed writing it. I appreciate any compliments and/or tips. Tell me if you want me to continue this story. Thanks <3
Every day was different when working at the police station, but Carol was still taken aback by what she discovered when she walked into work. She was surprised when she walked into the main area to be greeted by the chief inspector Stan, who was standing next to a woman of early 30s, wearing a red latex outfit that showed an ample amount of her cleavage, which Carol could only guess was DD.
https://www.tumblr.com/blog/view/shadowhunter4015311

Quality products and drugs only here https://bit.ly/3wlPWWx

(dob, 10. 6. 2021 18:02)


Quality medical products at a low cost. Worldwide delivery

https://bit.ly/3oZOKnO

El Torero

(Gregorysaf, 10. 6. 2021 16:28)

The air conditioner on my old Honda Prelude had died along with the radio, and now I was soaking in the last breaths of the cold air. Just before the temperature in that hot box became unbearable, a pale girl on a bicycle appeared, my salvation.
Jesus Tabitha, you said youd be home 2 hours ago. Im gonna need a jump now, I complained as I slammed my car door. Well, the skinny red head started, locking her pink mountain bike to the rack, that is what youre here for isnt it? I gave only an amiable smile as the double entendre wouldnt dawn on me for another moment. Well where the heck have you been?
https://www.tumblr.com/blog/view/tqmedius8963302

Different Dads, Different Daughters

(Donaldsic, 10. 6. 2021 10:04)

The next morning Ryan woke to the definite sensation of something warm, wet, and wrapped around his hard and throbbingcock. Peeking under the covers his curiosity was rewarded with the deliriously sexy sight of Patty sucking him while she was in a state of pleasure and happiness. Mind you, if hed taken the time to look, he could have figured it out by the up and down motion of the covers, or by the air movement that her bobbing created. But just that lustful sight was worth the effort of his exploration.
https://www.tumblr.com/blog/view/peripteral5773988

Friendly Foursome

(AndrewOwefe, 10. 6. 2021 4:30)

Marcia and Ted were into their favorite bar on a Friday night, drinking and dancing to a local rock band.Two of their friends, Larry and Joan, walked in and joined them.The two couples drank well into the night and when the bar closed down, Marcia and Ted suggested that they continue the party at their house.
Ted turned on more rock music at the house and asked if Larry and Joan would like to smoke some weed to keep the party going.The four of them sat around and got high and eventually, the topic of conversation turned to sex.
https://www.tumblr.com/blog/view/richterscales9135307

My Sexual Awakening

(LarryPEEST, 9. 6. 2021 23:32)

I am Mike, 16, I do the normal things a teenage guy does, video games, hanging out with friends, sports, no girl friend fanaticize about sex.And noI have not really been on a date yet. I guess you could classify me as a jock, just not the baseball, football or basketball type. I did like cross country and really liked the long distance runs we had to do.Most of the other guys on the team hated running anything over 6 or 8 miles. Me, I felt I was just getting started at 6. It didnt matter if it was spring or winter season. It was just great to be outside. So I was definitely in shape but not muscular.
https://www.tumblr.com/blog/view/nemeanlion5123902

Henriet.Shom@gmx.com.tr

(Arthurtit, 9. 6. 2021 17:30)

My name is Rudy and my homie Max has this banging sister, her names Sarah. Shes about 411 with big ol jugs for breast and and a decent sized ass. When she really started catching my attention was when I got expelled and had to go to a charter school. Her parents had agreed for me to be dropped off at theyre house in the mornings so I can walk to school from there I spent about 1 hour there every morning. But sometimes Sarah would open the door for me. And shed always be in her pajamas without a bra and some tight shorts that showed half her ass.
https://www.tumblr.com/blog/view/blya21703259

THE WHORE

(JeffreyMep, 9. 6. 2021 8:45)

Now Open For Business
When I went to work on Brendas garden one morning there was a strange car in the driveway. This was a car I had seen somewhere before. I put it out of my mind and went about my chores weeding a flowerbed.As usual I was wearing my special ‘gardeners uniform, a pair of cut off jeans, no shirt just the shorts. I wore no underwear either because that was the way my ‘client wanted me.
https://www.tumblr.com/blog/view/guardiang1428563

Summer Time

(Angellok, 9. 6. 2021 2:44)

Well as I was checking out the bank lines and waiting for Mark to return I reflected on just what had happened.I would have never imagined the feelings I had at that moment.I didnt know if I was gay or what but I couldnt deny that what me and Mark had done was probably the greatest thing I have ever done in my short life.As I sat there nursing my beer I relived the feeling of Marks cock in my mouth, hard yet velvety at the same time.And then the way Mark took me in the ass for the first time of my life.What ever happened next I knew that this would always be a time that I would remember for the rest of my life.
https://www.tumblr.com/blog/view/sloven5905115

Jolene felt a burning sensation

(SergioSurry, 8. 6. 2021 21:00)

Jolene felt a burning sensation directly above her left nipple.It was a quick heat followed by a dull throb.It moved across her chest and ended just above her right nipple.She knew better than to cry out, or make any noise more than a low moan.
https://www.tumblr.com/blog/view/pigeoncatcher2247273

First time Selena and Roxy

(CharlesLer, 8. 6. 2021 10:46)

I first met Selena at a party one night. I was sitting on the back deck with some friends when she walked through the doorway. Her beautiful long blonde hair was the first thing that caught my attention from the corner of my eye. She was the most stunning woman I had seen. Her beautiful smile, petite body and perfect ass. She wore a white T-shirt and blue jeans.Our eyes immediately made contact first thing and she smiled at me. I just got this vibe come over me Ive never felt before or since. It was not really a sexual vibe but I was instantly hard when I first saw her and kept having to adjust myself discreetly while watching her.
https://telegra.ph/First-time-Selena-and-Roxy-06-07

My wife's physical exam

(RonaldTraub, 8. 6. 2021 5:07)

My wife was going to get her annual complete physical. She had never seen this doctor before. We just found him in the local listings.
We were both very excited as we waited in his exam room. My wife was terrified. She hated doctor exams. They are hugely embarrassing and humiliating and often painful for her.
I could see the fear on her face as we waited and waited.
After a forty-five minute wait because the doctor had some sort of emergency he had to deal with, the door opened and the doctor came in. The long wait and the anticipation made us both as wound up as people can be. Every nerve in my body felt electric. And then...
https://telegra.ph/My-wifes-physical-exam-06-07


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24

následující »